Rychlé hubnutí – Jak na to

Jednoduché, rychlé, efektivní a účinné hubnutí je sen každého člověka, který se již začal o optimalizaci své hmotnosti zajímat. Faktem však je, že pokud má něco být efektivní a účinné, nemůže to být velmi rychlé a naopak, pokud je zas takové hubnutí příliš jednoduché a extrémně rychlé, většinou nebývá dlouhodobé. Lepší otázkou je tedy, jak hubnout rychleji a jednodušeji než doposud.

 

 

Není jen jeden způsob …

Podle toho, jaký má kdo metabolismus, existují i některé individuální faktory podporující látkovou přeměnu. Není proto jen jeden univerzální a přesný recept, podle kterého může zhubnout každý, i když samozřejmě řada zásad je společných. Jsou zde také například určité rychlé diety na hubnutí, které slibují hubnutí za pár dní nebo za týden, ale většina z nich je spojena s jojo-efektem.

V minulosti byly vyhledávané a docela populární například 3 programy na rychlé hubnutí, avšak dnes již každý, kdo se věnuje hubnutí alespoň se základními znalostmi a zkušenostmi ví, že rychlé hubnutí bez jojo efektu je opravdu jen na krátkou dobu. Pomáhá například tehdy, jde-li o dočasné rychlé hubnutí do plavek nebo šatů, ale nic víc. Z tohoto hlediska se lidé zaměřují více na jednodušší a efektivnější zdokonalení již existujících a ověřených procesů.

Pro rychlejší a snadnější hubnutí je třeba se zaměřit na dokonalejší poznání vlastního metabolismu, protože existuje řada metabolických typů, jako například sacharidový, bílkovinový nebo smíšený a třeba provádět jak cvičení, tak nastavení životosprávy a jídelníčku ještě poctivěji a s větším důrazem na efekt. Existuje ale i několik základních poznatků, které může zlepšit již dosahované výsledky.

 

Tipy na rychlé hubnutí efektivnější

Základem je poznání sebe sama a nejde jen o frázi. Začněme tedy popořádku:

 1. Zaveďte si deník, kde si budete zapisovat všechno, co jste jedli v každý den a také hmotnost každé ráno
 2. Měřte si i hodnotu krevního tlaku v klidu, to je nejlepší večer
 3. Ráno i večer si měřte pH moči – toto je opravdu pro pokročilé, protože cílem je naučit alkalizovat, mineralizovat a hydratovat své tělo
 4. Zapisujte si i všechny tekutiny, protože to souvisí s bodem tři, také si zapisujte kolik jste čeho a kdy vypili
 5. Vyhodnocením takového deníku můžete dospět ke stavu, že zjistíte, jak je pro Váš individuální organismus a metabolismus nejefektivnější hubnout prostřednictvím konkrétního jídla a konkrétního jídelního a nápojového lístku

 

Důležité je soustředit se na to, co jste možná zanedbávali, i když nechtěně. Nezapomněli jste náhodou například na:

 • Detoxikaci a očištění organismu od škodlivin a toxinů, které se v těle ukládají dlouhodobě?
 • Pravidelné běžné fyzické aktivity, jako je například rychlá chůze za do práce nebo kdekoliv jinde?
 • Výživové doplňky v případě, že jste vegetarián nebo vegan? Mohou Vám chybět například železo nebo vitaminy skupiny B a C, v případě veganství i některé rostlinné bílkoviny!
 • Dostatek odpočinku a regenerace, zejména v noci? 7-8 hodin denně je minimum
 • Odbourání stresu a zklidnění psychické pohody? A také na zmírnění psychického napětí?
 • Dostatečný přísun ovoce a zeleniny, ale s ohledem na jejich energetickou hodnotu a objem sacharidů?

 

Jak vidíte, tyto důležité tipy a otázky jsou vlastně věci, které na první poslech nemusí vůbec souviset s tím, co děláte dosud. Věnovali jste se tomu, abyste chodili třikrát týdně do fitka a tomu, abyste si dopřáli dietní večeři, ale zapomínali jste i na “náročnější” věci? Tak pak máte stále rezervy v tom, jak být ještě více efektivní a v podstatě si hubnutí zjednodušit a usnadnit!

 

Tabletky a jiní podpůrné prostředky na rychlé hubnutí

Faktem je, že efektivní a rychlé hubnutí se dá řešit i bez pilulek, protože jen ony samy změnu nezpůsobí. Ta je, jak již víme, kombinací několika faktorů zahrnujících změnu životosprávy, stravování, jídelníčku a fyzické aktivity. Na druhou stranu, jako podpůrný prostředek funguje několik různých výživových doplňků.

Může jít například o spalovače tuků založené na efektu chilli papriček, jako je například doplněk Chilliburner. Případně může jít o různé kapsle a přípravky podporující celkově metabolismus a látkovou výměnu, jako například Oxotrin, který pomáhá metabolismu nastartovat se a rychleji odbourat zásoby z těla. Případně jde o snižování chuti k jídlu, jako to dělá například výživový doplněk Obezin. Ano, vše z tohoto může pomoci a může to hubnutí zefektivnit, ale jen samy od sebe to k žádoucímu účinku nevede.

 

pitný režim

 

Cvičení na rychlé hubnutí

Pro ty, co již mají za sebou úvodní fázi plnou rychlejší chůze nebo dlouhodobého a vytrvalostního běhání platí, že přišel čas už nejen na snadné a rychlé cviky na hubnutí, ale také na komplexnější a intenzivnější trénink. Úvodem je samozřejmě lepší začít s vytrvalostními cviky jako běhání, plavání nebo veslování, ale je třeba se zaměřit i cíleně na některé partie.

Novinkou a v podstatě i zajímavou alternativou oproti izolovaným cvičením je komplexní cvičení a to s vysokou intenzitou a rychlostí. Po 10 minutách tohohle cvičení se navíc aktivuje tzv. růstový hormon, který má velký vliv na rychlejší a účinnější spalování tuků. Celkově tenhle komplexní trénink pomáhá nejen hubnutí na břiše, ale i na jiné svalové partie a jeho výhodou je zejména komplexnost. Dost bylo řečí, tady je ukázka, jak na to a to i doma, čili v domácím prostředí:

 

 

Jídelníček a diety na rychlé hubnutí

Rychlejší a efektivnější hubnutí, to není jen dieta, ale zejména dlouhodobá životospráva, stravování a celkový přístup k jídlu. Každý, kdo již začal alespoň se základy hubnutí ví, že je třeba jíst 5 krát denně, dávat si pozor na tuky, k večeru na sacharidy, mít dostatek vlákniny, preferovat ovoce, zeleninu a rostlinné tuky před živočišnými, ale například na ještě efektivněji rychlé hubnutí z břicha, z boků, ze zadku nebo ze stehen je třeba jít více do hloubky.

Zajímavostí je, že velmi dobrým a účinným podpůrným prostředkem při efektivnějším a rychlejším hubnutí je například i skořice, ovšem jen v menší míře. Podobně i chilli papričky mají svůj smysl pro svou termickou reakci, kdy zvyšují teplotu uvnitř organismu a pomáhají zrychlení metabolismu a spalování tuků. Zde ale ještě více než v případě skořice platí, že pozor na množství!

I když se snažíte vyhýbat nezdravým jídlům, důležité je ještě více dát důraz na ty, které nejvíce pomáhají metabolismu, spalování tuků a optimalizaci hmotnosti. Zde jsou potraviny, které mají nejlepší účinky:

 

Okruh potravin Konkrétní potraviny a jejich efekt
Zelenina Brokolice (podporuje metabolismus), rajčata (zabraňují ukládání tukových zásob)
Ovoce Avokádo(skvělé nutriční hodnotyobecně), banán(dostatek jednoduchýchsacharidůaenergie), citron(vitamin Cskvělýprometabolismusaimunitu), jabka(obsahují pektinpotlačujícíchuťk jídlu)
Mléčné výrobky Nízkotučné jogurty (zasytí a zároveň obsahují minimum tuku), nízkotučné mléko (vhodné například k ovesným vločkám)
Maso Kuřecí maso a rybí maso (libové a zároveň s dostatkem bílkovin)
Pečivo Celozrnné, grahamové a vícezrnné pečivo
Nápoje Zelený čaj (pomáhá spalování tuků a stabilizuje hladinu cukru), voda s citronem (podpora trávení a snižování chuti k jídlu)

 

 

 


Rychlé hubnutí – Jak na to
4.5 (90%) 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *