Acai Berry

Název Acai Berry je odvozený od rostliny Acai, která roste na palmě Euterpe oleracea. Toto fialovo-červené ovoce ve tvau bobulí může připomínat naši borůvku, jen ve větších rozměrech. Velký boom toto ovoce zažilo po jeho zařazení mezi „superpotraviny“, čímž se stalo vyhledávaným po celém světě. Acai bobule patří mezi nejvýživnější ovoce na světě, ale nemůžete ho konzumovat přímo po utržení, proto se z něj získává extrakt, který je použitý i v Acai Berry. Acai Berry je bez konzervantů, kromě želatiny, uhličitanu vápenatého a stearanu hořečnatého.

Acai Berry stimuluju trávící procesy člověka, respektive je urychluje a díky tomu dochází k rychlejšímu spalování a odbourávání tuků. Podporuje růst svalové hmoty při vynaložení určité fyzické námahy při užívání Acai Berry.

 

 

Co se skrývá pod názvem Acai Berry?

Obsah bobulí Acai rozlišujeme na antioxidanty, jako jsou fenoly, flavonoidy apod., vitamíny B1 až B3 s vitamíny E a C, a díky vláknině budete mít po Acai pocit nasycenosti. Vláknina nám koriguje chuť do jídla a podněcuje chuť do cvičení, protože vytváří dostatečné množství energie. Součásti Acai bobulí jsou také zdravé mastné kyseliny, jako je například omega 6, která má vliv na snížení hladiny cholesterolu a mastná omega 9 kyselina, známá svojí schopností udržet hladinu cholesterolu. V Acai najdeme i látky jako fosfor, draslík, vápník a různé další minerály.

Mnozí zákazníci si tento přípravek kupují i kvůli vedlejším účinkům. Vzpomeňme si například na nejdůležitější účinek – regulace hladiny cholesterolu v krvi. Zlepšení fungování kardiovaskulárního systému a trávícího traktu. Díky antioxidantům zpomaluje proces stárnutí a předchází rakovině, takže se používá i na prevenci. Vzhledem k tomu, že ovlivňuje průběh hubnutí, formuje i tělo a čisté tlusté střevo, takže se považuje především za tzv. detoxikant.

Spoléhat se na samostatnou účinnost Acai Berry bez úpravy vaší životosprávy nepřináší žádné ovoce. Bez správného životního stylu, stravování a pohybu budete vnímat účinky Acai Berry jen velmi slabě, skoro vůbec. Funguje to podobně jako u ostatních doplňků stravy, ani zde se nejedná o náhradu vyvážené stravy.

 

Acai Berry 900 tablety na hubnutí

Acai Berry 900 tablety na hubnutí

Vliv Acai Berry

Acai Berry zvyšuje imunit a zlepšuje paměť. Super Acai oproti Acai Berry Thin neobsahuje kofein, proto je jeho užívání dovoleno i lidem trpící nespavostí a dětem. V případě autistických dějí došlo údajně k výrazným změnám ve výsledcích testů. Acai Berry se nedá považovat za lék, proto se jím nemůžete předávkovat. Nebyly spozorované žádné nežádoucí účinky, kromě počátečních nevolností, které jsou zapříčiněny vylučováním škodlivých látek z těla. Uživatelé vyhledávají především takové přípravky z Acai Berry, při jejichž výrobě se používali výhradně čerstvé plody. Dodnes přípravky Acai Berry podléhají intezivnímu zkoumání, protože se nevylučují žádné další zjištění o jejich vlivu na náš organismus.

 

Cena za Acai Berry a dávkování

Cena za Acai Berry (Thin a Super Acaí) se pohybuje mezi 500 až 2000 Kč, záleží na množství. Obsah jednoho obyčejného balení počítáme na 60 tabletek, což představuje dávku asi na 1-2 měsíce.

Denně totiž užíváme 1-2 tabletky, ideálně ráno a večer, 15 – 30 před jídlem, přičemž denní doporučenou dávku představují 2 tabletky. Acai Berry najdete i ve formě prášku v kapslích (cca 120 kapslí v jednom balení), kde je obsah údajně čistěší a účinnější než v tabletách. Přípravek Acai Berry užíváme přibližně 3-6 týdnů s následující týdenní přestávkou.

 

Jak rychle se dá s Acai Berry zhubnout?

Rychlost hubnutí s Acai Berry závisí na nadváze jednotlivce. Metabolismus totiž pracuje různě, proto se nemůžete divit, když bude někdo s produktem hubnout rychleji nebo pomaleji. V průměru však firma, která Acai Berry produkuje, údává, že uživatelé s tímto přípravkem mohou zhubnout až 2-5 kg za měsíc.

 

Borůvková maska?

Studie analyzovali obsah bobulí a zjistili, že obsahují různou škálu fenolových kyselin a flavonoidů, stejně jako rozpustné barviva polyfenolovej struktury, které můžu mít vliv na silnou antioxidační aktivitu. Redukuje se poškození DNA a snižuje tlak. Vitamíny A, C, E a žádný tuk, malé množství sacharidů, z toho několik gramů vlákniny a proteinu, to všechno v sobě skrývá tato borůvková oáza. Dále je také přítomen mangan, fungující jako kofaktor antioxidantu, což je vlastně enzym, který redukuje a zachovává buňky.

Acai Berry v porovnání s obyčejnými borůvkami obsahuje několik gramů tuku, větší počet kalorií i sacharidů a má v sobě zastoupení vitamínů a minerálních látek. Vzhledem k výše uvedeným faktům se ještě stále polemizuje o tom, která forma borůvkové „smrště“ je efektivnější a především zdravější. Názor si můžete udělat sami.

 

 

 


Acai Berry
3.1 (62.86%) 7

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *