Svět Zdraví – Zkušenosti a recenze

svet-zdravi

Poradenství Svět Zdraví (dále i SZ) představuje další z konceptů individuálního řešení nadváhy, pomocí kvalifikovaných odborníků v čele s Vědecko-lékařskou radou a celkovou genetickou, fyzickou a psychickou analýzou. Součástí služeb SZ je nutriční typologie, díky níž jsou pracovníci schopni sestavit pro každého klienta zvláštní stravovací plán. Netradiční komplexní nutriční typologie spojuje prvky indické medicíny a moderní znalosti.

 

240na400-1464251373.jpg

 

Jak to funguje?

Nejprve projdete vyšetřením na speciálním certifikovaném přístroji „Tanita“. Zjistí se tak Váš metabolický věk, procentní složení těla (svalovina, tuky, kosti), množství vnitřního tuku či úroveň hydratace. Stanoví se Vaše ideální váha a následuje 45-60 minutová konzultace se specialistou.

Dozvídáte se o chybách v dosavadním jídelníčku a o konkrétních krocích k jejich účinné nápravě. Specialista Vám objasní základy dalšího kroku: nutriční typologie a navrhne na míru nejen jídelníček ale i komplexní výživový plán.

svet-zdravi

 

Metoda nutriční typologie

Metodou komplexní nutriční typologie (analýza pH organismu, genů, fyzických a psychických dispozic) definují Váš přesný typ organismu a rychlost spalování. Na základě těchto informací jsou specialisté schopni sestavit seznam vhodných a nežádoucích potravin.

 

Genetické vyšetření a konzultace

Kromě nutriční typologie máte možnost biochemického vyšetření. Můžete si dát sebrat a vyšetřit krev, přičemž se výsledky testů odborně posuzují. Jídelníček do rukou dostanete po přibližně 1 až 2 týdnech. Obdržením nutričního profilu, stravovacího plánu a seznamu potravin se pro Vás spolupráce se Světem zdraví ještě nemusí skončit.

Poradenství zahrnuje i pravidelné konzultace (v první fázi po týdnu, pak jsou setkání zpravidla vzácnější, podle výsledků, potřeby a možností klienta) a nabídku využít jeden z programů (základní nebo rozšířené).

 

Produkty Svět zdraví

Mezi služby patří nabídka 100% přírodních produktů, které jsou vyrobeny v České republice. Svět Zdraví oficiálně netvrdí, že je nutné tyto produkty počas programu užívat. V jejich četných pobočkách a v e-shopu naleznete produkty v oblasti hubnutí a detoxikace. Zabývají se hlavně očistou trávicího systému, překyseleného organismu a odstraněním zácpy.

Poskytují souhrnnou výživu pro dodávání živin a raw tyčinky. Vybrat si dále můžete z moderních doplňků rostlinného původu s cíleným využitím k odstranění některých problémů a na podporu imunity. Svět zdraví má svůj vlastní klub pro snadnější život, jehož členství si také můžete zakoupit.

 

Ceník a programy

Investice se liší od jednotlivého poradenství, potřeb a dispozic. Vaše první konzultace s poradcem stojí 600 Kč. Dlouhodobě je už ale v akci za 200 Kč. V případě zájmu Vám poradce navrhne využít jeden z jejich programů. Za základní program zaplatíte od 800 po 1600 Kč za měsíc. Cena se mění v závislosti na individuálních potřeb klienta a délky programu. Je tedy rozdíl mezi 3, 6 a 12 měsíčním programem. Do rozšířených programů patří i „biochemie“ za 2000 Kč.

 

Genetické testy (trombofilie) 2000 Kč
Mikroskopické vyšetření kapky krve 1500 Kč
Vyšetření cév a míry stresu přístrojem Max Pulse 200 Kč
Test překyselení 50 Kč
Klub pro lehčí život – roční členství 1200 Kč
Kniha zdraví 230 Kč

 

Rozdíl mezi SZ a Naturhouse

V dietetickém centru Naturhouse máte konzultaci s dietologem zdarma. Naproti Světu Zdraví dietologové Naturhouse doporučují užívat výživové doplňky a další jejich produkty, případně si můžete zvolit přímo hotová jídla. Odlišuje se i způsob vyšetření. Naturhouse Vás odváží na speciálně upravené váze, nazývá se to i bioimpedačná analýza. Co se týče cenových relací předpokládá se, že ve Světě zdraví ušetříte pár €, ale cena se v konečném důsledku příliš neliší.

 

Názory lidí na Svět Zdraví

Sto lidí, sto chutí a názorů. Pozitivní ohlasy se na fórech mísí s negativními zkušenostmi a nedůvěřivostí. Nejčastěji se objevuje argument, že si navzájem odporují informace, které jsou klientům zprostředkované. Jídelníčky nemají gramáže, což na jedné straně někoho příliš nepotěší, další v tom však vidí výhodu, protože se nemusí striktně kontrolovat a dělat si velkou hlavu z gramu navíc. Naopak, určené jsou především vhodné a nevhodné potraviny podle typologie.

Stravovací plán někdy není vhodně sestaven a uzpůsoben, což vede k občasným trávicím problémům. Pravidelné konzultace jsou krátké ale informativní hodnotné. Svět zdraví si prý dělá špatné jméno především nekompetentními a špatně kvalifikovanými poradci. Ovšem ne každý s tím souhlasí. Zdá se, že zákazníci mají mnohdy problém stále ve stejných pobočkách.

 

480x300.jpg

 

 


Svět Zdraví – Zkušenosti a recenze 3.50/5 (70.00%) 4

14 Comments

 1. Tereza B. napsal:

  Ty názory na Svět Zdraví se musejí brát s rezervou. Někdy mě až šokuje, co lidé považují za neadekvátní. Např. že hubnou jen 1 kilo týdně, že se nedokáží nasytit, že musejí běhat atd… To jsou prostě naprosté kraviny. Z mého pohledu je svět zdraví super služba, která je pro lidi přínosná. Už jen ta první konzultace za 200 je levná a hodně člověku dá.

  • Renca napsal:

   no v porovnani s ostatnimi institucemi je to luxus. jak v cene tak v pristupu. Ja s nimi hubla a nemuzu rict pul spatneho slova

  • Maruška Petříčková napsal:

   Je mi 41 let. Během posledních 20 let moje váha stoupla z 52 kg na 87 kg, a to při mé výšce 160 cm bylo už opravdu neúnosné. Začala jsem hledat na internetu rady, týkající se hubnutí. Narazila jsem na odkaz na stránky Světa zdraví. Přečetla jsem si některé příběhy lidí, kteří měli stejný problém jako já. Po dlouhém zvažování jsem nakonec pobočku navštívila. Do programu jsem vstupovala s obavami, protože nemám pevnou vůli. Specialistka mě velmi mile přijala. Vysvětlila mi, co je špatného na mých dosavadních stravovacích návycích, tedy co je potřeba do budoucna změnit. Díky ní jsem zjistila, že hubnutí v žádném případě není o dietách, ale o výběru kvalitních potravin a o pravidelnosti. Dodržet 5 – 6 porcí jídel denně mi dělalo zpočátku problém, ale teď už si to neumím ani jinak představit.Tímto chci Světu zdraví poděkovat za jejich perfektní přístup a péči, kterou mi věnovali. Po celou dobu mě zahrnovala specialistka recepty, ze kterých budu čerpat ještě hodně dlouho. Za půl roku pod jejím vedením se mi podařilo zhubnout 15 kg.

 2. Mišule napsal:

  No, tak co se týče Světa zdraví… Za mě jedině mohu doporučit! Dopředu mi jasně řekli, co moje účast v programu bude obnášet… Do všeho jsem šla kvůli slíbeným výsledkům, i když jsem se obávala, že výsledky až tak závratné nebudou… No, spletla jsem se! Jsem ráda, že jsem do programu šla! Rozhodně doporučuju!

 3. Sonulka napsal:

  Se Světem zdraví mám osobní zkušenost a za mě mohu všem jen doporučit! Chce to mí havně v hlavě jasně srovnané, co od nich očekávat. Každý tam jde hlavně s tím, že chce zhubnout, ale bez vlastního přičinění to nejde, ostatně jako nic… Je třeba se držet jejich rad (ostatně od tam jsou, to si taky platím), dodržovat pokyny a výsledky se dostaví!

 4. hanka napsal:

  No na vždy se vše názory různí. Já s nimi mám též osobní zkušenost a mám za to, že mají opravdu profesionální přístup. Žádné naslibované hory doly ale reálně viditelné výsledky. Je to i o lidské vůli, takže jestli to někdo haní, tak nebude asi problém v tom, že by to nefungovalo, ale že se „dožíral“ bokem

 5. hanka napsal:

  já s touto institucí zkušenosti mám a dobré a dlouholeté. Mají celostní přístup ke zdraví, není to o žádném drastickém hubnutím ale o rozumném přístupu, kdy se hubne přirozeně a postupně. Ne 10 kg za měsíc, kdy jde jen voda a svaly.

 6. Sara napsal:

  muzu se zeptat, na kolik kč to tak měsíčně vychází? Abych měla představu. Díky

  • jalicho napsal:

   Základní kurz na 3 měsíce stojí asi 7 400 Kč. Mě Svět zdraví velmi zklamal. Přišla jsem s tím, že si dlouhodobě stravu hlídám a jím celkem zdravě, ale v posledním roce nehubnu, i když si hlídám kJ a dodržuji zásady zdravé stravy. Naslibovali hory doly a výsledek nula. Když se nedostavily výsledky, ztratili o mě zájem. Už při typologii mě zarazilo, že mě do výchozího stavu uvedli, že jím tučné, smažené, nepravidelně, což jsem v žádném případě neuvedla a není to pravda. Přišlo mě, že mají standardní postupy, které určí počítačový program a ne individuální přístup. Nejdříve mě sdělili, že mám jíst sacharidy, po 7 týdnech , když to nefungovalo, tak zase omezili sacharidy, ale to už byl pomalu konec a tak nejen, že jsem nezhubla, ale ani nevím, zda jídelníček, co mě doporučily, je pro mě správný. Za ty peníze…….

 7. Zorinka napsal:

  Svět zdraví byl konečně ten, kdo mi opravdu pomohl nejen hubnout, ale hlavne zhubnout!

 8. Majka napsal:

  Holky, ted jsem nasla na strankach http://www.svet-zdravi.cz ze mají akcni balicek misto za 800 tak za 200, to mi prijde super. Zkousela jste to nektera?

 9. marketa napsal:

  teda majko moc dik za info, tak to jdu na jejich webovku mrknout, uz dyl se s nimi chystam zacit hubnout

 10. julka napsal:

  me se u sveta zdravi moc libi jejich profesionalni pristup, neni to zadne sarlatanstvi :/ ale poctivy pristup

 11. Ajka napsal:

  Ve Světě zdraví mi pomohli v těžkých chvílích. Potřebovala jsem ze zdravotních důvodů zhubnout a k tomu mi zjistili bezlepkovou dietu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *